Що потрібно знати про проведення державних закупівель

Проведення державної закупівлі – це процедура, яка повинна проводитися у відкритому форматі та мати детальну звітність. Починаючи з 2015-го року, коли вперше запрацювала система ПроЗорро, тендерна система стала обов’язковою до виконання. Це означає, що структури та компанії, які повністю або частково фінансуються державою, повинні проводити всі свої закупівлі, використовуючи систему ПроЗорро.

Робиться це з метою запобігання корупції та ведення прозорих закупівель. Подібна система працює і у випадку з продажом необробленої деревини. Сьогодні, придбати сировину на торгах дуже просто і для цього потрібно лише перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kupit-brus-suhostoya-dlya-proizvodstvennyh-nuzhd-na-ploshadke-tb.

Українська енергетична біржа – це майданчик, що пропонує справді вигідні та зручні умови для участі в таких торгах. На цьому ж сайті ви матимете змогу ознайомитись зі всіма новинами, що мають пряме відношення до проведення будь-яких закупівельних процедур.

Формати проведення державних закупівель

Почати варто з того, що державні закупівлі можуть проходити за конкурентною та неконкурентною формою.

В першому випадку, формат дає можливість великій кількості учасників конкурувати й іншими користувачами з метою отримання перемоги в боротьбі за держане замовлення.

Цей формат може проводитися в 4-х різновидах, а саме:

  1. Конкурс – такі державні закупівлі дають змогу організатору обирати виконавця не тільки по фактору найбільш низької ціни. Це означає, що окрім суми пропозиції враховуються технічні характеристики продукції, кваліфікація, досвід компанії та безліч інших факторів, які можуть бути важливими для замовника;
  2. Запит котирувань – даний формат обмежує максимально допустиму вартість замовлення. Відповідно, користувачам навіть не потрібно торгуватись і вони відразу подають свою пропозицію, в якій вказують максимальну ціну. Замовник має можливість обрати для себе найбільш вигідну заявку;
  3. Аукціон – такий тип державних закупівель використовується у тому випадку, коли замовник зацікавлений в отримані продукції за найменшою ціною. Спеціально для цього є три етапи аукціону і на кожному з них учасники знижують свої ціни. Під кінець, система автоматично визначає переможця, що запропонував найбільш вигідні умови;
  4. Запит пропозицій – подібна форма державних замовлень полягає в тому, що організатор має можливість із всіх заявок обрати ту пропозицію, що найбільше відповідає вимогам, що були прописані в самому оголошенні.

Варто нагадати, що фактор корупційної складової в таких торгах долається шляхом створення ефекту анонімності. Це означає, що організатор державних закупівель не бачить назву компанії та інші деталі, а лише має можливість ознайомитися з пропозицією. Відповідно, це дозволяє позбутися різних домовленостей між учасником так замовником.

Що стосується неконкурентних державних закупівель, то це процедура, яка проводиться виключно з одним постачальником. 

Такий тип закупок може допускатися лише за умов, що прописані в законі про проведення публічних закупівель. Один з основних пунктів – це дозвіл на проведення прямих перемовин, коли лише одна компанія може надати подібні послуги.

Підготовка звіту про укладений договір в ПроЗорро

Одна з важливих умов, яку повинні брати до уваги не лише учасники, але й замовники – це публікація звіту про укладений договір в системі ПроЗорро.

В цьому документі повинні бути чітко прописані такі моменти, як:

  • Дата вибору виконавця поставок в рамках державних закупівель;
  • Дата укладання самого договору;
  • Контактні дані обох сторін;
  • Інформація про умови, на яких укладається сама домовленість.

Сам звіт, повинен бути правильно оформлений з врахуванням всіх пунктів, що прописані в законі.

Більш того, даний документ повинен бути вчасно опублікований в системі і на це дається лише 3 дні. 

Даний пункт є обов’язковим і дає реальну змогу контролювати проведення державних закупівель, роблячи їх ще більш прозорими.

Вхід в кабінет ПроЗорро

Для того, щоб завантажити сам звіт, або ж просто взяти участь в торгах, потрібно попередньо авторизуватися в системі ПроЗорро.

Тут варто нагадати, що на сайті самої системи не проводяться ніякі аукціони й торги. Тому, потрібно відразу переходити на обліковий запис раніше обраного електронного майданчика. 

Для того, щоб авторизуватися в системі, потрібно вказати:

  1. Логін або електронну адресу;
  2. Пароль.

У випадку, якщо вам була забути ця інформація, на самих майданчиках повинна бути можливість відновлення цих даних одним з існуючих методів. За допомогою ви завжди можете звернутися до служби технічної підтримки й отримати відповідну консультацію.

Related Post

Как почистить кондиционер: советы профессионалов

Приобретая кондиционер, мы хотим, чтобы он в течение многих лет служил нам верой и правдой, однако стоит учитывать, что кондиционер будет исправно работать долгие годы, и не подведет в самый

Как выбрать электрочайник: подробно о важном

Когда-то давно люди нагревали воду для приготовления чая, кофе и других горячих напитков при помощи самоваров на дровах. Позже, с появлением  в домах газа, на смену самоварам пришли чайники, которые

Сам себе мастер: как заточить нож для мясорубки

Мясорубка – это настоящий старожил, который занимает весьма почетное и уважаемое место на наших кухнях. Она была создана еще в XIX веке и служит эдаким ручным кухонным комбайном нам уже более столетия.